W przygotowaniu

Realizacja kolejnego etapu modernizacji ogródka, która pozwoli w pełni wrócić do idei działalności ogrodów jordanowskich jako miejsc zabawy i relaksu, ale też edukacji dla najmłodszych. W tym celu zostanie wybudowany nowy, wielofunkcyjny budynek z dużym tarasem na poziomie wejścia, dwoma świetlicami, szatnią, łazienkami, magazynem sprzętu sportowego i ogrodowego, pomieszczeniem socjalnym oraz biurem opiekuna.

Na terenie obiektu zaprojektowany zostanie mały skatepark i  wydzielone zostaną strefy zabaw wraz z odpowiednimi urządzeniami dla najmłodszych w przedziale wiekowym od 3 do 7 lat oraz od 7 do 13 lat.

Teren przy ul. Solnej, to jeden z najstarszych ogrodów jordanowskich w Poznaniu, a także jeden z bardziej wartościowych dla centrum miasta terenów zielonych.

Załączone wizualizacje maja charakter poglądowy a docelowy kształt ogrodu może ulec zmianie.

POGLĄDOWA LOKALIZACJA 

Budowa utwardzonej, brukowanej drogi osiedlowej na ul. Kunickiego, na odcinku od ul. Rejewskiego do ul. Kwiatkowskiego. Pojawią się również nowe oświetlenie, system odwadniający oraz chodnik w ulicy Sucharskiego, na odcinku od ul. Kunickiego do ul. Pietrusińskiego.

Budowa nowej hali sportowej przy ul. Droga Dębińska. Nowoczesny obiekt będzie służył do uprawiania wielu dyscyplin oraz da możliwość rozgrywania zawodów w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołom piłki nożnej halowej, piłki ręcznej, siatkówki, oraz koszykówki. Dla wszystkich wymienionych dyscyplin zostaną spełnione maksymalne parametry i wymagania pojawiające się w obecnych kryteriach licencjonowania obiektów sportowych. Ponadto hala będzie pełniła funkcję zaplecza infrastrukturalnego dla Klubu Sportowego Warta Poznań.

Wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie na jej podstawie budowa dróg na osiedlu Zieliniec. Zadanie zostało podzielone na dwa odrębne zakresy:

  • opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ulicy Krośniewickiej oraz brakującego odcinka ulicy Świętowidzkiej, od strony ulicy Warszawskiej
  • opracowanie dokumentacji projektowej dla ulicy: Sobolowej, Starkowskiej, Warpińskiej (od ul. Zieliniec do ul. Arkońskiej) i Zdunowskiej

Strony