Plażojada 2

Nazwa zadania: 

Plażojada 2 Park wodny i miejsce spotkań + Modernizacja kąpieliska w Kiekrzu oraz terenów przyległych

Dysponent: 

POSiR

Ogólny opis zadania: 

GALERIA

Jest to kontynuacja wspólnego projektu mieszkańców Sołacza, Kiekrza, Krzyżownik-Smochowic, Strzeszyna i Podolan pn. „Plażojada – Szlakiem Trzech Jezior: Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz”, realizowanego w ramach PBO 2016. Jego celem jest uzupełnienie rewitalizowanych miejsc wypoczynku dla mieszkańców Poznania i okolic w najładniejszych zakątkach północno – zachodniej części Miasta.

Podstawowa infrastruktura i ścieżki komunikacyjne zostały uzupełnione o małą architekturę i objęte monitoringiem. Na plaży Parkowej nad jeziorem Kierskim zbudowano ścieżkę i dojścia do pomostów, wiatę z ławkami i stołami, pojawiły się leżaki stacjonarne, ławki i kosze na śmieci, także z naturalnego drewna.

Na plaży Smoczej nad jeziorem Kierskim jest wiata z ławkami i stołami oraz stanowisko do food-trucka. Doposażono też plac zabaw w nowe urządzenia: karuzelę i bujak.

Na plaży Malibu nad jeziorem Strzeszyńskim również powstała wiata z ławkami i stołami, pojawiły się leżaki stacjonarne, parasole plażowe, ławki i kosze na śmieci, a także zrewitalizowane zostało oświetlenie. Ustawiono też obudowy na śmietniki, aby miejsca wypoczynku mieszkańców nie szpeciły nieestetyczne, a niezmiernie potrzebne duże, metalowe kosze na śmieci.

Na plaży Dzikiej nad jeziorem Rusałka, oprócz wiaty z ławkami i stołami, zrewitalizowano ścieżkę spacerową wraz z odtworzeniem odwodnienia. Wzdłuż ścieżek leśnych Szlaku Trzech Jezior ustawiono dodatkowo 30 ławek i koszy na śmieci.

Terminy: 
  • czerwiec 2020 r. – zakończenie robót w zakresie małej architektury
  • sierpień 2020 r. – zakończenie robót w zakresie monitoringu wizyjnego i instalacji elektroenergetycznej
Aktualny stan realizacji: 
  • Zakończono prace budowlane
Źródła finansowania: 

Budżet Miasta Poznania

Tagi: 
Autor: Jacek Łakomy
Data utworzenia: 10.05.2019
Osoba publikująca: Jacek Łakomy
Data publikacji: 10.05.2019 - 11:30
Aktualizacja: Zuzanna Szymczak
Data aktualizacji: 14.06.2022 - 11:56