W ramach zadania wybudowany został parking wraz z fragmentem drogi dojazdowej i niezbędną infrastrukturą techniczną.
Archiwum - 2024
W ramach zadania zaprojektowano nowy chodnik po wschodniej stronie ul. Czarnkowskiej na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Sytkowskiej wraz z kanałem technologicznym.
Zadanie inwestycyjne obejmowało zaprojektowanie i wprowadzenie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Żywicznej i Borówki poprzez wyznaczenie mini-ronda.
W ramach realizacji zadania wykonano umocnioną nawierzchnię pieszo-jezdni w ul. Stefańskiego ze zjazdami do posesji oraz oświetleniem i budową kanału technologicznego, z kolei w ramach ul. Kwiatkowskiego wykonano umocnioną nawierzchnię jezdni wraz z chodnikami i miejscami postojowymi oraz kanałem technologicznym.
W ramach zadania wybudowany został odcinek ścieżki pieszo-rowerowego łączący Wartostradę z ul. Chwaliszewo wraz oświetleniem.
W ramach zadania opracowano dokumentację projektową wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych.
Zadanie polegało na budowie drogi, chodników i miejsc postojowych. W ramach zadania wykonane zostało również oświetlenie, budowa kanału technologicznego oraz nasadzenia zieleni.
Na odcinku od ul. Miastkowskiej do skrzyżowania z ulicami Smoka Wawelskiego i Kornela Makuszyńskiego powstała nowa nawierzchnia, chodniki i odwodnienie ul. Heleny Modrzejewskiej. Odcinek ten został również wyposażony w kanał technologiczny oraz oświetlenie uliczne. Pojawiły się na nim także nowe trawniki.
Inwestycja zakładała budowę pomnika upamiętniającego wypędzenia Wielkopolan w czasie II wojny światowej. Pomnik stanął na terenie parku im. Karola Marcinkowskiego u zbiegu ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Towarowej.
Projekt oświetlenia toru żużlowego wraz z modernizacją elementów stadionu żużlowego dla spełnienia warunków licencyjnych I ligi
U zbiegu ulic Szczepankowo, Michałowo i Ługańskiej powstało nowe rondo z chodnikami i fragmentem drogi rowerowej, który został dowiązany do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Ługańskiej oraz drogi dla rowerów w kierunku południowo-wschodnim na ul. Szczepankowo. Dzięki temu rozwiązaniu rowerzyści mają możliwość bezpiecznego włączenia się do ogólnego ruchu i jazdy na rondzie w każdym kierunku. Dla pieszych z dysfunkcją wzroku, zgodnie ze standardami Miasta Poznania, w rejonie skrzyżowania zamontowano nawierzchnię fakturową.
W ramach zadania opracowano dokumentację projektową budowy trybuny wraz z zadaszeniem.
Przedmiotem zadania była rozbudowa ulicy, która stanowi przedłużenie ul. Wańkowicza od ronda do ul. M. Cegłowskiej. W ramach inwestycji powstały chodniki, miejsca postojowe, oświetlenie, kanał technologiczny oraz kanalizacja deszczowa Dodatkowo chodnik został połączony z istniejącym już ciągiem pieszo-rowerowym w ul. Wańkowicza.
Przedmiotem zadania było opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy ul. Bobolickiej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych oraz opracowanie koncepcji projektowej dla budowy ul. Łobeskiej.
Zakończono prace projektowe. Zakres realizowanych na obiekcie mostowym prac obejmował: przebudowę / remont jezdni wraz z chodnikiem i odwodnieniem oraz prace polegające na remoncie konstrukcji ustroju nośnego.
Zadanie polegało na wykonaniu dokumentacji projektowej dla przebudowy ulicy Admiralskiej. W zakresie prac znalazły się m.in. remont nawierzchni jezdni wraz z przebudową i budową chodników po obu stronach ulicy oraz budowa odwodnienia i oświetlenia ulicznego.
Odtworzenie właściwości użytkowych sali gimnastycznej, pomieszczeń uzupełniających i łączników przy Zespole Szkół Z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu - tj. odbudowie obiektu wraz z koniecznymi pracami modernizacyjnymi w systemie „zaprojektuj i wybuduj” po katastrofie budowlanej.
Zadanie polega na opracowaniu dokumentacji projektowej toru wrotkarskiego o długości 200 m i szerokości 7 m wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Projekt odpowiadać będzie wymogom FIRS – Światowej Federacji Sportów Wrotkarskich.
Wymiana infrastruktury wodno – kanalizacyjnej na terenie Nowego Zoo i podłączenie Ogrodu Zoologicznego do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki inwestycji Nowe Zoo nie będzie się już borykało z licznymi awariami sieci, a w okresach wysokiego zapotrzebowania na wodę zyska jej alternatywne źródło. Zasadnicze prace budowlane zostały zakończone. W ramach aktualizacji Wskazania do Realizacji realizowane będą dodatkowe roboty budowlane.
Realizacja kolejnego etapu modernizacji ogródka, która pozwolił w pełni wrócić do idei działalności ogrodów jordanowskich jako miejsc zabawy i relaksu, ale też edukacji dla najmłodszych. W tym celu został wybudowany nowy, wielofunkcyjny budynek z dużym tarasem na poziomie wejścia, dwoma świetlicami, szatnią, łazienkami, magazynem sprzętu sportowego i ogrodowego, pomieszczeniem socjalnym oraz biurem opiekuna.
Teren przy ul. Solnej, to jeden z najstarszych ogrodów jordanowskich w Poznaniu, a także jeden z bardziej wartościowych dla centrum miasta terenów zielonych. Załączone wizualizacje maja charakter poglądowy, a docelowy kształt ogrodu może ulec zmianie.
Opracowanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji dla rozbudowy ul. Pokrzywno na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej w Poznaniu.