Specjalista ds. sprawozdawczości finansowej

Opis stanowiska:

  • Przygotowywanie Planu Rzeczowo-Finansowego oraz jego zmian, a także monitorowanie jego realizacji,
  • Przygotowywanie niezbędnej sprawozdawczości finansowej w zakresie wykonania Planu Rzeczowo-Finansowego zgodnie z Umową Spółki i innymi aktami obowiązującymi Spółkę,
  • Przygotowywanie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w części finansowej,
  • Przygotowywanie innych zestawień i raportów,
  • Weryfikacja i akceptacja wydatków Spółki (w tym inwestycyjnych) w zakresie zgodności z Planem Rzeczowo-Finansowym,
  • Inicjowanie i przygotowanie zmian w zakresie polityki rachunkowości w Spółce,
  • Optymalizowanie polityki podatkowej,
  • Realizacja innych poleceń Przełożonego lub członków Zarządu związanych z zakresem zadań stanowiska.

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne lub inne spełniające oczekiwania stanowiska,
  • znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług,
  • min.3 letnie doświadczenie zawodowe w tym na podobnym stanowisku min.2 lata,
  • praktyczna wiedza w zakresie pracy na stanowisku,
  • obsługa programów komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem pakietu biurowego, sprawne posługiwanie się przepisami prawa,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • komunikatywność,
  • umiejętność działania w sytuacji stresowej,
  • wysoka kultura osobista.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • ciekawą pracę z perspektywą rozwoju zawodowego,
  • dobre warunki pracy,
  • dostęp do dodatkowej opieki medycznej oraz zajęć rekreacyjno-sportowych.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie do dnia 31 stycznia 2024 r. CV oraz listu motywacyjnego na adres kadry@pim.poznan.pl.

Informujemy, że skontaktujemy się z tylko wybranymi kandydatami.

Termin składania dokumentów:
31.01.2024
Autor: Renata Banaś
Data utworzenia: 05.01.2024
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 05.01.2024 - 13:05
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 16.02.2024 - 11:21