Prace nawierzchniowe i zmiany dla kierowców przy nowych wiaduktach

Coraz bliżej zakończenia prac w rejonie ul. Lutyckiej i Golęcińskiej, gdzie powstają nie tylko nowe wiadukty, ale też zmienia się okoliczny układ drogowy. Obecnie wykonawca inwestycji prowadzi prace nawierzchniowe na ul. Lutyckiej, co wiąże się z koniecznością czasowych zmian w organizacji ruchu w dniach 20-22 sierpnia.

Bezpośrednio przy torach kolejowych ul. Lutycka została całkowicie przebudowana, powstały tam wjazdy i zjazdy z wiaduktu. W tym tygodniu rozpoczął się remont nawierzchni na odcinku od ul. Hezjoda do okolicy ul. Żołnierzy Górników, co poprawi w przyszłości komfort kierowców poruszających się drogą krajową nr 92.

Prace na fragmencie ul. Lutyckiej od ul. Golęcińskiej do ul. Żołnierzy Górników mają wpływ na prowadzony obecnie objazd ze Strzeszyna oraz dla samochodów osobowych z wyłączonego odcinka ul. Lutyckiej, dlatego zalecany jest przejazd ul. Koszalińską.

W środę 20 sierpnia, po porannym szczycie komunikacyjnym, na ul. Lutyckiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy dla kierowców jadących od strony Woli - rozpoczynający się ok. 250 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierzy Górników i kończący na tym skrzyżowaniu, następnie na odcinku do ul. Golęcińskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę centrum miasta. Przejazd w przeciwnym kierunku, do ul. Lutyckiej, możliwy będzie ulicami Koszalińską i Żołnierzy Górników. Szczegóły na załączonym schemacie.

Zakładany czas prac i związanych z nimi zmian to trzy dni (do piątku 22 sierpnia). W tym czasie na jezdni ułożona zostanie masa bitumiczna.

Przypominamy, że odcinek ul. Lutyckiej w rejonie torów kolejowych jest wyłączony z ruchu, objazd został poprowadzony nowym wiaduktem w ciągu ul. Golęcińskiej. Na odcinku od ul. Hezjoda do ul Golęcińskiej ruch jest ograniczony, możliwy jest tam tylko dojazd do posesji (betoniarnia).

Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 19.08.2025
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 19.08.2025 - 15:38
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 19.08.2025 - 16:18