Modernizacja szkoły na Szczepankowie

Ruszyły prace nad rozbudową Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Zgodnie
z planem nowe skrzydło placówki ma być gotowe we wrześniu przyszłego roku. Inwestycja, finansowana z budżetu miasta, kosztować będzie 7,2 mln złotych.

 

- Jednym z naszych priorytetów jest rozbudowa oraz modernizacja infrastruktury oświatowej, w tym szczególnie na silnie urbanizujących się osiedlach peryferyjnych. Stąd rozbudowa szkoły na Szczepankowie nie jest przypadkiem. Podobnie jest z obecnie budowanym przedszkolem na Strzeszynie czy też planowaną na początek przyszłego roku budową nowej szkoły i przedszkola na Umultowie. Środki na ten cel mamy zabezpieczone w budżecie miasta – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Do istniejącego obiektu szkolnego, dobudowane zostanie nowe skrzydło budynku. Znajdzie się w nim 5 sal dydaktycznych, biblioteka, pokój nauczycielski i administracja szkoły.  Dla zapewnienia placówce odpowiedniej bazy sportowej planuje się budowę nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami. Do szkoły prowadzić będzie nowy hol wejściowy z przejściem do windy osobowej, co sprawi, że cały obiekt stanie się w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Nowe skrzydło szkoły w części dydaktycznej będzie trzykondygnacyjne, natomiast sala gimnastyczna z zapleczem jednokondygnacyjna. Zaplanowano zagospodarowanie terenu z dojściami, dojazdami, parkingami dla rowerów i samochodów w otoczeniu zieleni oraz z instalacjami zewnętrznymi wykonanymi w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu szkolnego.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem robót, jeszcze w tym roku wykonane zostaną niezbędne wyburzenia i wycinka drzew oraz wykopy pod fundamenty nowego skrzydła szkoły. 

Zmodernizowany obiekt umożliwi realizację wielu dodatkowych funkcji edukacyjnych
i sportowych obu szkół - Szkoły Podstawowej nr 61 i z Gimnazjum Nr 35, tworzących razem ZS nr 6. Przyczyni się także do integracji środowiska społecznego osiedli Szczepankowo – Spławie, szczególnie w zakresie sportu i rekreacji.

- Zawsze dobudowa nowego obiektu do już istniejącego jest utrudnieniem, jednak projekt inwestycji daje nam pewność, że dobudowana część będzie połączeniem funkcjonalności i nowoczesnej estetyki – zapewnił Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. Istotnym elementem prowadzonych prac jest jej lokalizacja, która wymusza na wykonawcy zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo młodzieży szkolnej, uczącej się w przyległym do placu budowy budynku. A jak zapewnił nas wykonawca robót, dołoży on wszelkich starań, aby młodzież ta mogła już z 1 września 2017 r. korzystać z nowo wybudowanej części szkoły – dodaje prezes Paweł Śledziejowski

Przetarg na wykonawcę inwestycji wygrało przedsiębiorstwo Agrobex z Poznania, które złożyło ofertę z ceną brutto 7 257 000, 00 zł. Umowę podpisano 8 listopada, natomiast przekazanie placu budowy nastąpiło tydzień później - 16 listopada.

Prace budowlane prowadzone będą w trakcie roku szkolnego, przy czynnie działających placówkach oświatowych. Przebieg inwestycji został tak zaplanowany aby zapewnić uczniom i pracownikom bezpieczne warunki nauki i pracy.

 

 

Data utworzenia: 23.11.2016
Aktualizacja: Redaktor techniczny strony
Data aktualizacji: 22.03.2017 - 14:10