Przebudowa fragmentu ulicy św. Marcin na odcinku od Mostu Uniwersyteckiego do Al. Niepodległości wraz ze skrzyżowaniem z Al. Niepodległości oraz Towarową

Dysponent: 

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta

Ogólny opis zadania: 

Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do wyboru generalnego wykonawcy przebudowy fragmentu ulicy Św. Marcin na odcinku od mostu Uniwersyteckiego do al. Niepodległości, wraz ze skrzyżowaniem z al. Niepodległości oraz ul. Towarową. Zakres zadania obejmuje wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z inwentaryzacją geotechniczną i geofizyczną  oraz uzyskanie niezbędnych decyzji budowlanych. Projekt przewiduje przebudowę infrastruktury podziemnej, nawierzchni drogowej i torowiska tramwajowego; m.in. zaplanowano wykonanie prawoskrętu dla tramwaju z ul. Towarowej w ul. Św. Marcin.

Projekt jest kontynuacją inwestycji w ul. Św. Marcin i będzie do niej nawiązywać architektonicznie, w sposób zapewniający spójną całość, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Schemat obrazujący Program Centrum dostępny jest: TUTAJ

Terminy: 
  • styczeń 2019 r. - podpisanie umowy na wykonanie prac projektowych wraz z inwentaryzacją
  • maj 2019 r. - przekazanie koncepcji architektonicznej
  • grudzień 2019 r. - przewidywany termin uzyskania decyzji budowlanej
  • 31 grudnia 2019 r. – rozpoczęcie procedury odbiorowej
Aktualny stan realizacji: 
  • Trwają prace projektowe
Źródła finansowania: 
  • Środki własne Miasta Poznania oraz Dofinansowanie z UE - zadanie będzie realizowane przy pomocy dofinansowania unijnego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach projektu unijnego pn. „Program Centrum – etap I – przebudowa tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicach Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności, Towarowa” (dalej jako „Program Centrum – etap I”).
Tagi: 
Autor: Łukasz Dolata
Data publikacji: 03-10-2018
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 29-04-2020