Zmiany w rejonie Starego Rynku

Na Starym Rynku i przyległych ulicach trwają prace związane m.in. z przebudową infrastruktury podziemnej. Z tego względu konieczne są zmiany w organizacji ruchu, które umożliwią kontynuację robót - m.in. nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie ul. Żydowskiej i Kramarskiej.

W rejonie skrzyżowania ul. Woźnej i Klasztornej, z powodu prac zaplanowanych na dni 16-24 lutego, należy liczyć się z zawężeniem przejazdu na tym skrzyżowaniu. Przesunięta zostanie też trasa dla pieszych.

Z kolei w bloku śródrynkowym piesi nie przejdą przez fragment ul. Różany Targ z powodu prac przy kanale technologicznym.

Od 19 lutego (niedziela) wyłączona z ruchu pieszego zostanie prawa strona ul. Wrocławskiej, na odcinku od ul. Koziej do Starego Rynku. Zmiana pozwoli na dalszą realizację prac gazowych (przy współpracy z Polską Spółką Gazownictwa) i wodno-kanalizacyjnych oraz związanych z przełączeniami elektroenergetycznymi.

Z kolei od 20 lutego obowiązywać będą zmiany dla kierowców - zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Żydowskiej oraz Kramarskiej. Prowadzone będą tam prace wodno-kanalizacyjne oraz gazowe. Przez ok. dwa tygodnie ul. Kramarska między ul. Wielką a Żydowską będzie drogą bez przejazdu. 

Prosimy o zachowanie ostrożności w okolicy trwającej inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 16.02.2023
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 16.02.2023 - 15:04
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 16.02.2023 - 15:11