Awaryjna przerwa w dostawie wody na Starym Rynku

Ze względu na awarię mieszkańcy Starego Rynku i sąsiednich ulic muszą liczyć się z przerwą w dostawie wody. Na miejsce został wysłany beczkowóz.

7 września doszło do awarii rury u zbiegu ulic Wodnej i Świętosławskiej. Była w tak złym stanie technicznym, że awarii uległa podczas samych prac przygotowawczych do renowacji. Koparka pracowała w niewielkiej odległości od starego wodociągu, jednak instalacja jest w bardzo złym stanie i materiał nie wytrzymał prowadzonych prac.

Wykonawca musiał odciąć dopływ wody i tym samym konieczna była przerwa w jej dostawie. Na miejsce przyjechały ekipy Aquanetu, by naprawić wodociąg. Do czasu zakończenia prac zakręcona została woda na terenie Starego Rynku i ulicach przyległych. Naprawa może potrwać do godzin wieczornych. W tym czasie można korzystać z wody oferowanej przez beczkowóz. Przepraszamy za utrudnienia.

Podczas rewaloryzacji płyty Starego Rynku infrastruktura podziemna zostanie przebudowana, w tym właśnie sieć wodociągowa. Dzięki inwestycji ułożone zostaną nowe rurociągi i przez kolejne lata woda będzie mogła płynąć bez tak dużego ryzyka awarii.

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 07.09.2022
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 07.09.2022 - 15:21
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 07.09.2022 - 15:40