W poniedziałek zostaną otwarte schody z mostu Dworcowego na peron 5

Aby dostać się na peron 5 dworca kolejowego Poznań Główny od poniedziałku (1 lutego) nie trzeba będzie korzystać w tunelu prowadzącego do Dworca Zachodniego. Tego dnia zostaną oddane do użytku wyremontowane schody prowadzące na peron z mostu Dworcowego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

To drugie z czterech remontowanych schodów, z których można już korzystać. Od grudnia można również zejść z mostu Dworcowego na wschodnią, prowadzącą na peron 1, stronę placu przed budynkiem starego dworca Poznań Główny.

- Trwa remont dwóch pozostałych zejść z południowej strony mostu Dworcowego – na peron 2 oraz na zachodnią stronę placu przed budynkiem starego dworca, przylegającą do peronu 4. Aby prace mogły być prowadzone przy aktualnych warunkach atmosferycznych wykonawca korzysta z namiotu, pod którym schody są ogrzewane – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie schody z południowej strony mostu Dworcowego wymagały gruntownego remontu. Elementy betonowe o słabej jakości skorodowały wskutek działań erozyjnych i niesprawnego odwodnienia. Wpływ na pęcznienie betonu, prowadzące do rozsadzania i deformacji okładzin kamiennych na stopniach oraz podestach schodów, miało również działanie środków odladzających używanych w okresach zimowych.

W ramach inwestycji wymieniono również zniszczoną nawierzchnię chodnika na południowym moście Dworcowym. Roboty z tym związane zakończyły się na początku grudnia.

 

 

Data publikacji: 29-01-2021
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 29-01-2021