Umowa z wykonawcą nowoczesnej pływalni na Winogradach podpisana!

Na Winogradach mieszka wielu poznaniaków, którym brakuje bliskiego miejsca sportu i rekreacji. Dzięki nowej, krytej pływalni na os. Zwycięstwa, nie będą musieli tracić czasu na dojazdy np. na treningi w inne części Poznania. Nowoczesny basen powstanie w pobliżu kościoła i bloku nr 9, niedaleko szkoły i przedszkola, a więc parę kroków od miejsca nauki i zamieszkania wielu poznaniaków. Oczywiście mile widziani na pływalni będą wszyscy, na os. Zwycięstwa można sprawnie dojechać np. tramwajem trasą PST.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą obiektu. W sierpniowym przetargu złożona została jedna oferta konsorcjum firm, którego liderem jest PTB NICKEL Technologia Sp. z o.o., a partnerami są PTB NICKEL Sp. z o.o. i Ekspertis Budownictwo Sp. z o.o. To spółki z Poznania i gminy Suchy Las. PTB NICKEL wybudowała dopiero co oddany do użytku basen na os. Piastowskim na Ratajach, który od miesiąca służy już poznaniakom i cieszy się dużym zainteresowaniem. Konsorcjum pływalnię na os. Zwycięstwa wybuduje za blisko 23 mln 888 tys. zł. Budowa w pełni finansowana będzie ze środków z budżetu miasta Poznania.

GALERIA

- Wiemy, że mieszkańcy czekają na tę pływalnię. Harmonogram inwestycji przewiduje oddanie jej do użytku najpóźniej 20 miesięcy po podpisaniu umowy, ale wykonawca zadeklarował skrócenie tego terminu o dwa miesiące. To cieszy, bo zależy nam na szybkiej i sprawnej budowie. Mamy nadzieję, że nowy basen będzie wzbudzał równie duże zainteresowanie wśród mieszkańców jak ten na os. Piastowskim –  mówi Marcin Gołek wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Pływalnia ma być gotowa wiosną 2021 r.

Obiekt na os. Zwycięstwa będzie nowoczesną, krytą pływalnią - dobrym miejscem na organizację np.   lokalnych imprez pływackich. W środku znajdą się dwa baseny. Większy, o wymiarach 25 na 12,5 m i  głębokości od 1,2 do 1,8 m, to basen pływacki z sześcioma torami. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób w tym samym czasie może przebywać w drugim, mniejszym i płytszym basenie rekreacyjnym (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m). Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki, a w jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu. Po wysiłku w wodzie można zrelaksować się w zespole saun. Dodatkowo obiekt będzie wyposażony w salę fitness. Oczywistym uzupełnieniem całości będą szatnie, przebieralnie, natryski oraz toalety. 

WIZUALIZACJE

Budynek zostanie przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie będzie ograniczone żadnymi stopniami, a w środku przygotujemy miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking mieszczący ponad 50 samochodów i 10 rowerów.

      

    

Data publikacji: 08-10-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08-10-2019