Ul. Trzebiatowska ma nową nawierzchnię

Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Trzebiatowskiej na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Tczewskiej. Dotychczasowa droga gruntowa otrzymała nową nawierzchnię, która znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

- Trwają odbiory zrealizowanych od końca czerwca robót. Przebudowany odcinek z dwoma progami zwalniającymi, znajdujący się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h, ma nawierzchnię z kostki betonowej i został dostosowany do ruchu jednokierunkowego z dopuszczonym kontraruchem rowerowym. Będzie odwadniany za pomocą wpustów do kanalizacji deszczowej – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowa ul. Trzebiatowskiej to pierwszy etap prac przewidzianych w tym rejonie. Kolejny obejmuje przebudowę sąsiedniej ul. Tczewskiej, na odcinku od ul. Trzebiatowskiej do ul. Lubowskiej. Zakres prac zaplanowanych na tej ulicy obejmie położenie nowej nawierzchni, budowę odwodnienia i zatoki parkingowej, przebudowę i budowę chodników oraz wymianę oświetlenia. Przetarg, który wyłoni wykonawcę tych robót, zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Data publikacji: 10-09-2021
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 10-09-2021