Ul. Miłowita będzie miała nową nawierzchnię

Już niedługo kolejna ulica na Antoninku przestanie być drogą gruntową i zostanie pokryta asfaltową nawierzchnią. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg (szczegóły TUTAJ), który wyłoni wykonawcę budowy ul. Miłowita. 

- Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót, ich odbiory i wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ul. Miłowita będzie miał maksymalnie 180 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka. W ich efekcie powstanie asfaltowa, dwukierunkowa jezdnia o szerokości 6 metrów, z chodnikiem z płytek  betonowych po południowej stronie. Z kostki betonowej zbudowane zostaną zjazdy do posesji oraz progi zwalniające na jezdni.

W ramach inwestycji poddany renowacji zostanie istniejący kanał deszczowy, na którym powstaną studnie rewizyjne. Zaplanowano również budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 7 grudnia.

Data publikacji: 20-11-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 20-11-2020