Ul. Grunwaldzka: rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej

W przyszłym tygodniu ruszają główne prace związane z budową kolejnego, liczącego około 1,5 km, odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Połączy on ul. Jugosłowiańską ze skrzyżowaniem z ul. Ostroroga i Słoneczną, gdzie kończy się odcinek rowerowego traktu oddanego do użytku jesienią ubiegłego roku.

W pierwszej kolejności działania drogowców będą widoczne na południowej stronie ul. Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Do tej pory prowadzone były tu prace przygotowawcze, związane z zabezpieczeniem drzew i budową sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców tej części Poznania.

Od początku przyszłego tygodnia kierowcy jadący ul. Grunwaldzką do centrum od ul. Jugosłowiańskiej na przebudowywanym odcinku napotkają na zawężenia wynikające ze zmian w organizacji ruchu i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z południowego na północny chodnik przeniesiony zostanie ruch pieszych. Po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej będą prowadzone prace, które nie będą powodowały znaczących zmian w przejezdności.

Dzięki wydłużeniu drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej rowerzyści wygodnie dojadą z centrum, czyli okolic Międzynarodowych Targów Poznańskich, w rejon stadionu przy ul. Bułgarskiej. Ponadto zadanie obejmuje wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego. Oprócz budowy nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, przebudowane zostaną istniejące sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta.

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej ma być gotowy w trzecim kwartale. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej niż lato sprzyja przyjmowaniu się roślin.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Data publikacji: 21-02-2020
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 21-02-2020