Ul. Gdyńska: układanie nawierzchni na przebudowywanym odcinku dobiega końca

Przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, coraz bliżej końca. Planuje się, że na przełomie sierpnia i września na tym odcinku zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Wykonawca zakończył już układanie nawierzchni ścieralnej niemal na całym przebudowywanym przez nas odcinku drogi. Na przełomie sierpnia i września na nowej Gdyńskiej pojawi się oznakowanie poziome i pionowe. Trwa przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Zamontowano już wszystkie panele aluminiowe dla ekranów akustycznych. Do połowy sierpnia zostaną odtworzone ogrodzenia prywatnych posesji. Do końca sierpnia na tym odcinku staną wiaty przystankowe zgodne ze standardem ZTM w Poznaniu – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z prowadzonym pracami na przebudowywanym odcinku ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W wyniku rozpoczętej pod koniec października ubiegłego roku przebudowy, ok. 1,2-km odcinek ul. Gdyńskiej będzie składał się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.

 

Data publikacji: 29-07-2020
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 29-07-2020