Trwa realizacja inwestycji na obiektach sportowych Golęcina

Na terenie kompleksu sportowego na Golęcinie trwają prace, dzięki którym stadion lekkoatletyczny będzie mógł być areną zawodów wyższej niż dotychczas rangi. Inwestycje wchodzą w skład wielobranżowej modernizacji obiektów kompleksu Golęcin.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Na stadionie głównym, położonym w rejonie ulicy Warmińskiej, powstaje nowa nawierzchnia bieżni, rozbiegu do rzutu oszczepem, dwóch skoczni do skoku wzwyż w zakolu południowym oraz rzutni do rzutu dyskiem i młotem. Zagospodarowane zostaną także tereny zielone, na których ułożona będzie nawierzchnia z trawy syntetycznej. 

Na sąsiedniej działce, między ul. Niestachowską a stadionem lekkoatletycznym, trwa budowa obiektu rozgrzewkowego. Będzie nim boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną, na którą składać się będa czterotorowa, poliuretanowa bieżnia, skocznie i rzutnie.

Zakończenie prac na stadionie głównym zaplanowano na czerwiec, zaś na stadionie rozgrzwkowym - na sierpień tego roku. Nowa nawierzchnia głównej areny sportowych zmagań i obiekt rozgrzewkowy będą speniać normy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

 

Data publikacji: 23-03-2020
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 23-03-2020