Trwa przebudowa ul. Wyłom

Rozpoczęła się przebudowa ul. Wyłom, która łączy ul. Piątkowską i Nasienną. Dzięki niej ważny dla mieszkańców os. Powstańców Warszawy oraz położonego nieopodal osiedla domków jednorodzinnych  łącznik już na początku przyszłego roku zyska nowe oblicze i będzie bardziej bezpieczny.

Do tej pory ul. Wyłom miała porządny chodnik tylko po stronie północnej i gruntowy parking dla samochodów osobowych. Po południowej stronie ulicy ułożone były tylko fragmenty chodnika, do budowy którego używano różnych materiałów.

W efekcie przebudowy powstanie nowy chodnik z kostki brukowej po południowej stronie ulicy, nowe krawężniki i zjazdy do posesji, częściowo wymieniona zostanie nawierzchnia. Wykonane zostaną również miejsca parkingowe po północnej stronie drogi, a na jezdni pojawią się trzy progi zwalniające.

Przebudowa ulicy jest również okazją do budowy kanału technologicznego do poprowadzenia pod ziemią kabli oraz do przebudowy odwodnienia. Posadzone zostaną nowe drzewa i powstanie liczący ok. 400 metrów kwadratowych trawnik.

Do tej pory wykonawca zrealizował już większość prac związanych z budową sieci teletechnicznej,  rozpoczął rozbiórkę chodników i prace związane z powstaniem parkingów.

Więcej zdjęć dostępnych jest TUTAJ

 

Data publikacji: 08-11-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08-11-2019