Szkoła Podstawowa nr 68: rusza budowa sali gimnastycznej z częścią dydaktyczną

Już w przyszłym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej i powiększonego zaplecza dydaktycznego. Rusza budowa obiektu.

- Podpisaliśmy umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, który następnie przejął plac budowy. Zgodnie z umową ma maksymalnie 330 dni na wykonanie wszystkich prac, zaplanowanych w tym etapie rozbudowy tej placówki – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Szkoła na os. Sobieskiego dysponuje skromnym zapleczem lokalowym, dlatego jej rozbudowa znacznie ułatwi prowadzenie zajęć oraz poprawi komfort pracy uczniów i nauczycieli. W pierwszym etapie inwestycji istniejący budynek szkoły zostanie rozbudowany o nowe skrzydło z salą gimnastyczną, której do tej pory brakowało.

W wyniku rozbudowy o nowy, trzykondygnacyjny gmach, powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoi. W pierwszym etapie prac - oprócz sali gimnastycznej, której powierzchnia przekroczy 400 metrów kwadratowych - na parterze nowego budynku powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu.

Na pierwszym piętrze zostanie oddany do użytku m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne.

Do obowiązków wykonawcy należy również zagospodarowanie terenu i dokonanie nasadzeń kompensacyjnych.

Data publikacji: 09-04-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 09-04-2020