Spore zainteresowanie budową kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

Pięć ofert złożono w postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej (szczegóły TUTAJ). Połączy on ul. Jugosłowiańską z rondem Skubiszewskiego.

- Dokonaliśmy otwarcia  złożonych ofert i rozpoczęliśmy ich analizę. Wszystkie mieszczą się w kwocie, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na tę inwestycję. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie zaplanowanych prac po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, roboty będą prowadzone na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej. Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym – podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską – przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Dzięki realizacji tej inwestycji rowerzyści będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać z Junikowa do centrum. Nowy odcinek połączy wybudowane w dwóch ostatnich latach drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej na Junikowie.

Data publikacji: 22-02-2021
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 22-02-2021