Rozbudowa sygnalizacji na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka już w sobotę

W sobotę (5 grudnia) przeprowadzona zostanie rozbudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka. Prace prowadzone będą przy wyłączonych sygnalizatorach od godz. 8.00 do godz. 15.00.

Sobotnie roboty to kolejne zaplanowane działania, mające na celu optymalizację i upłynnienie ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo, które poprzedzone były monitoringiem prowadzonym przez służby miejskie. Wcześniej  rozpoczęto zmiany oznakowania pionowego.

W związku z rozbudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka o szczególną ostrożność, wyrozumiałość i zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie prosimy kierowców, którzy w czasie prowadzonych prac będą chcieli dojechać do ul. Żegrze od strony ul. Kurlandzkiej. Pasy jezdni doprowadzające ul. Kurlandzką do ul. Żegrze będą zamykane i otwierane naprzemiennie.

Ostatnim elementem optymalizacji ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo będzie zaplanowane na wtorek i środę (8 i 9 grudnia) uzupełnienie sygnalizacji na skrzyżowaniach ul. Żegrze z ul. Wiatraczną i ul. Bobrzańską o kolejne elementy oraz instalacja nowych programów, które będą sterowały sygnalizatorami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych na całym odcinku. Prace te będą wykonywane etapowo, w godzinach od 9.00 do 15.00. Instalacja oprogramowania każdej sygnalizacji odbywa się przy wyłączonych światłach i trwa do 1,5 godziny. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia robót.

Data publikacji: 03-12-2020
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 03-12-2020