Rozbiórka wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej - zmiana organizacji ruchu

Zbliża się kolejny etap rozbiórki wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej, którego stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Prace wiążą się ze zmianą organizacji ruchu na ul. Krzywoustego, która biegnie pod wiaduktem. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy północną jezdnią.

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z 24 na 25 stycznia, czyli z niedzieli na poniedziałek. W rejonie wiaduktu w obydwu kierunkach (do miasta i z miasta) przejechać będzie można tylko północną jezdnią ul. Krzywoustego. Taka organizacja ruchu umożliwi przeprowadzenie prac rozbiórkowych na południowej części wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej trwają od listopada ubiegłego roku. W ramach zadania w miejscu starej przeprawy powstanie nowa. Inwestycja obejmuje również przebudowę okolicznego układu komunikacyjnego – planowane są dwa nowe ronda oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. W ramach prac wykonawca nasadzi również nowe drzewa, krzewy i byliny.

Data publikacji: 21-01-2021
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 21-01-2021