Przebudowa ul. Św. Marcin. Od 27 listopada obowiązywać będą zmiany organizacji ruchu

Zgodne z zapowiedziami, w sobotę 27 listopada wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu wynikająca z przebudowy ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego.

Przypominamy, że wyłączony z ruchu będzie całkowicie fragment ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a Kościuszki. Pozostanie jedynie możliwość dojazdu do posesji, a dla pieszych zostaną wyznaczone odpowiednie ciągi. Na odcinku od ul. Kościuszki do mostu Uniwersyteckiego dostępny będzie tylko jeden pas do jazdy w stronę ronda Kaponiera i jeden w przeciwnym kierunku. Na skrzyżowaniach z ul. Kościuszki i al. Niepodległości i Towarową nie będzie możliwości wykonywania lewoskrętów. Jadący od ronda Kaponiera nie będą mogli przejechać również prosto na skrzyżowaniu z al. Niepodległości, pozostanie jedynie możliwość skrętu w prawo.

Z uwagi na mocne ograniczenie ruchu na ul. Św. Marcin, kierowcy są proszeni o wybieranie alternatywnych tras. Zalecany objazd to ulice: Libelta, Roosevelta, Matyi i Królowej Jadwigi. W przypadku braku możliwości przejazdu tymi ulicami, alternatywą może być objazd przez ul. Libelta, 3 Maja i Ratajczaka, bądź też w razie konieczności ul. Kościuszki.

Na al. Niepodległości zostanie wprowadzony buspas, by przejazd autobusów komunikacji miejskiej był płynniejszy. Z kolei na ul. Roosevelta w rejonie MTP zmieni się układ pasów ruchu w celu ułatwienia kierowcom skrętu w lewo na most Dworcowy. Na skrzyżowaniu ul. Libelta i al. Niepodległości przy parku Moniuszki także zmieni się układ pasów ruchu – z pasa zewnętrznego na ul. Libelta będzie można jechać w prawo, w lewo oraz prosto (do tej pory prosto i w prawo).

 Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

SCHEMATY W FORMACIE PDF

Data utworzenia: 26.11.2021
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 26.11.2021 - 15:52