Przebudowa ul. Jarochowskiego: wybrano wykonawcę

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały (szczegóły TUTAJ) wykonawcę przebudowy ul. Jarochowskiego na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego i rozpoczęły procedurę zmierzającą do podpisania umowy z wybranym podmiotem.

Wskutek zaplanowanych prac ul. Jarochowskiego nie tylko zyska nowy wygląd, ale stanie się bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników. Ulica i chodniki uzyskają nową nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie. Powstaną zatoki parkingowe. Dotychczasowe miejsca parkingowe zostaną uporządkowane, co uniemożliwi rozjeżdżanie przez auta przyulicznej zieleni, która będzie zagospodarowana na nowo.

Po przebudowie zmieni się na niej organizacja ruchu, wyeliminowane zostaną przejazdy tranzytowe, będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wpływ na uspokojenie ruchu będą miały dwa wyniesione skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej. Dzięki zmianom zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Limanowskiego.

Na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 150 dni od podpisania umowy.

Data publikacji: 22-06-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 22-06-2020