Prace nocne na wiadukcie PST Szymanowskiego na Piątkowie

Wiadukt nad przystankiem PST Szymanowskiego na Piątkowie przechodzi remont. Aktualnie prace skupiają się na północnej nitce (od strony dworca na os. Sobieskiego). Obecnie trwają przygotowania do położenia nowej nawierzchni jezdni. W związku z postępem prac, na noc z 2 na 3 marca, zaplanowano roboty, które mogą wiązać się z dodatkowym hałasem.

Prace na przystanku wykonywane będą od północy w poniedziałek do godz. 4 nad ranem we wtorek. W tym czasie nastąpi ściągnięcie szalunku płyty ustroju nośnego północnej jezdni, która wcześniej przeszła betonowanie. Termin prac nie jest przypadkowy, bo jedynie w noce z poniedziałku na wtorek trasą PST nie kursują tramwaje, dlatego wtedy jest możliwość wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej. Dzięki takiemu zaplanowaniu działań nie ma więc konieczności wstrzymania ruchu tramwajowego. Niemniej za możliwy dodatkowy nocny hałas przepraszamy i prosimy okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość.

Wykonawca prac budowlanych przygotowuje się do odnowy spodu wiaduktu, czyli powierzchni nad przystankiem tramwajowym. Wyczyści ją, a później podda renowacji, co poprawi zarówno estetykę tego przystanku, jak i wpłynie na bezpieczeństwo.

Przypominamy, że od stycznia do kwietnia na północnej nitce wiaduktu obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięte zostały dwa pasy do jazdy na wprost, a cały ruch jest prowadzony jednym pasem dla autobusów (tu położona została eksperymentalnie nawierzchnia typu Densiphalt). Tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku ul. Stróżyńskiego pozostaje w swojej lokalizacji.  Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Data publikacji: 28-02-2020
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 28-02-2020