Prace nocne i zmiany w organizacji ruchu na ul. 27 Grudnia i Ratajczaka

Ze względu na konieczność zapewnienia przejezdności w ciągu dnia, na noc z czwartku na piątek (z 25 na 26.05) zaplanowano rozbiórkę pozostałości starego torowiska na ul. 27 Grudnia, na wysokości Okrąglaka, i wykonanie w tym miejscu tymczasowej nawierzchni utwardzonej.

Na czas prowadzenia prac zostanie zamknięty fragment ciągu pieszego po południowej stronie ul. 27 Grudnia, pomiędzy lodziarnią a budynkiem Sądu Rejonowego. Piesi będą mogli poruszać się chodnikiem po stronie Okrąglaka. Tablice informujące o przejściu drugą stroną ulicy zostaną umieszczone po obu stronach odcinka, na którym będą się toczyć roboty – zarówno od strony ul. Kantaka, jak i ul. Gwarnej.

Z uwagi na postęp prac, od najbliższego poniedziałku (29.05) zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały na ul. Ratajczaka przebudowywanej od ul. Św. Marcin do ul. 27 Grudnia. Z uwagi na konieczność wykonania sieci podziemnych na tym odcinku zamknięty dla ruchu pieszych zostanie chodnik wschodni. Strona zachodnia pozostanie dla pieszych. W trakcie prowadzenia prac dojazd do posesji na tym odcinku będzie niemożliwy, a przejazd przez plac budowy będzie mógł odbywać się wyłącznie za zezwoleniem wykonawcy robót.

Autor: Jacek Łakomy
Data utworzenia: 25.05.2023
Osoba publikująca: Jacek Łakomy
Data publikacji: 25.05.2023 - 14:21
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 25.05.2023 - 16:54