Powstaje szklana fasada łącznika ZSO nr 2 na Krzesinach

Zgodnie z harmonogramem postępują prace w ramach rozbudowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach. Inwestycja polega na budowie nowego segmentu placówki, który nie tylko połączy budynki szkoły, ale też pomieści dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym tego roku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Wykonawca inwestycji zbliża się do osiągnięcia stanu surowego zamkniętego, bo gotowe są już wszystkie ściany nośne parteru i pierwszego piętra budynku, schody łączące obie kondygnacje, stropy, powstał także dach. Aktualnie prace skupiają się na wykonaniu szklanej fasady i montażu instalacji wewnętrznych.

Nowy budynek będzie pełnił funkcję łącznika, bo przed inwestycją sala gimnastyczna ZSO nr 2 nie była połączona z resztą budynków szkolnych. Segment będzie miał dwie kondygnacje i każda z nich pozwoli przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną bez wychodzenia na zewnątrz. Dodatkowe sale lekcyjne przewidziano zarówno na parterze, jak i na piętrze - po pięć na każdej z kondygnacji.

Oprócz wspomnianych dziesięciu sal, w budynku przewidziany jest również wysoki na około osiem metrów hol. Dzięki powstającej właśnie szklanej fasadzie będzie on otwarty na wewnętrzny dziedziniec szkoły. Miejsce to będzie miało charakter przestrzeni wspólnej, w której uczniowie będą spędzać przerwy między zajęciami, ale również można organizować tu apele, zebrania, wystawy, imprezy szkolne itp. 

Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie również teren przylegający do rozbudowywanej części szkoły.

 

Data publikacji: 07-09-2021
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 07-09-2021