Pływalnia na os. Zwycięstwa – niebawem montaż konstrukcji stalowej

Prace związane z budową pływalni na os. Zwycięstwa przebiegają sprawnie i – dzięki wyjątkowo ciepłej zimie – bez przestojów. Już niebawem na placu budowy pojawi się konstrukcja stalowa, która jest głównym elementem architektonicznym przyszłej hali basenowej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Zaawansowanie prac wyprzedza zakładany harmonogram. Montaż konstrukcji stalowej, która już powstaje w wytwórni, zaplanowano na koniec lutego. Przygotowywana jest już również konstrukcja dachu nad halą basenową. Tymczasem na ukończeniu są roboty ziemne w obrębie budynku pływalni oraz budowa stropu żelbetowego nad jego piwnicą – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowana od połowy października ubiegłego roku pływalnia na osiedlu Zwycięstwa będzie drugim – po pływalni na os. Piastowskim - tego typu obiektem w mieście, wybudowanym przez PTB NICKEL. Ma być gotowa wiosną 2021 roku.

W jej wnętrzu znajdą się dwa baseny. Większy, o wymiarach 25 na 12,5 m i  głębokości od 1,2 do 1,8 m, to basen pływacki z sześcioma torami. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób w tym samym czasie będzie mogło przebywać w drugim, mniejszym i płytszym basenie rekreacyjnym (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m). Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki. W jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Budynek zostanie przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie będzie ograniczone żadnymi stopniami, a w środku powstanie miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety.

Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów. 

 

Data publikacji: 06-02-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 06-02-2020