Pięć ofert na budowę ul. Elbląskiej

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu, który wyłoni wykonawcę przebudowy ul. Elbląskiej, na odcinku od ul. Polanowskiej do ul. Gniewskiej. Trzy spośród pięciu złożonych opiewają na kwoty niższe niż na realizację inwestycji zamierzał przeznaczyć zamawiający (szczegóły TUTAJ).

- Trwa analiza złożonych ofert. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu będzie miał 100 dni od podpisania umowy. Nasadzenia zieleni powinny odbyć się w drugiej połowie października – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zlokalizowana na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice ul. Elbląska, która dziś jest pozbawioną chodnika ulicą o utwardzonej nawierzchni gruntowej, przejdzie metamorfozę. Jej  odcinek od ul. Polanowskiej do ul. Gniewskiej stanie się bezpieczną drogą osiedlową z nawierzchnią z kostki betonowej. W ramach tej inwestycji powstaną też chodniki, skrzyżowania oraz zjazdy do posesji. Oprócz robót drogowych planuje się również prace związane z modernizacją części gazociągu w tym rejonie.

Data publikacji: 24-06-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 24-06-2020