Pięć firm chce przebudować ul. Jarochowskiego

Pięć firm nadesłało swoje oferty na ogłoszony przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przetarg (szczegóły TUTAJ), który ma wyłonić wykonawcę przebudowy ul. Jarochowskiego na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego. Trzy ze złożonych ofert mieszczą się w kwocie, jaką na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć zamawiający. Pozostałe są droższe. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów.

- Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót będzie miał maksymalnie 150 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Biegnący na skraju parku Kasprowicza odcinek ul. Jarochowskiego, będący w złym stanie technicznym, po przebudowie zyska nowy wygląd i jakość. Wskutek planowanych zmian w organizacji ruchu stanie się również bardziej bezpieczny, zarówno dla kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów.

Wyeliminowane zostaną przejazdy tranzytowe, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz wybudowane dwa wyniesione skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej. Dzięki temu ruch na tym odcinku będzie uspokojony.  W związku z tymi zmianami zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Limanowskiego.

Uporządkowane zostaną również miejsca parkingowe, co uniemożliwi rozjeżdżanie przez auta przyulicznej zieleni, która będzie zagospodarowana na nowo. Powstaną zatoki parkingowe, a ulica i chodniki uzyskają nową nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie.

Data publikacji: 19-05-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 19-05-2020