Od nocy z poniedziałku na wtorek zmiany w organizacji ruchu na ul. Żeromskiego

Prace związane z budową ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną, wkraczają w kolejną fazę, która będzie wymagała zmian w organizacji ruchu w rejonie ulic Żeromskiego i Niestachowskiej.

Pierwsza, krótkotrwała, nastąpi w niedzielę 11 kwietnia między 7.00 a 9.00. Utrudnienia związane będą z demontażem kabli wysokiego napięcia. Na czas demontażu, ruch na skrzyżowaniu ul. Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca zostanie wtrzymany. Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Od nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 kwietnia) kierowcy jadący ul. Żeromskiego od skrzyżowana z ul. Dąbrowskiego, na odcinku rozpoczynającym tuż za nim i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca, będą mogli korzystać tylko z dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej. Od tego czasu nie będzie również możliwy lewoskręt z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca. Pas, który służył do tego do tej pory, będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Jednocześnie, na południowej jezdni ul. św. Wawrzyńca, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego, do dyspozycji kierowców będą trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu – skrajny prawy do skrętu w kierunku ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe, do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, rozpoczynać się będzie ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania - do 30 km/h.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Data publikacji: 07-04-2021
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 07-04-2021