Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Szymanowskiego na ukończeniu

Wkrótce rowerzyści będą mogli poruszać się wygodną trasą wzdłuż ul. Szymanowskiego na Piątkowie. Zasadnicze prace budowlane planowane w ramach tej inwestycji dobiegają końca. Nowa infrastruktura służyć będzie mieszkańcom na odcinku od ul. Stróżyńskiego do ul. Szeligowskiego, na niezagospodarowanym dotąd terenie od strony osiedla Jana III Sobieskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ 

- Nową drogę rowerową pokryła już nawierzchnia, powstały także wszystkie zaplanowane chodniki oraz dodatkowe przejście dla pieszych. Do wykonania pozostało oznakowanie i montaż małej architektury, takiej jak ławki i kosze na śmieci. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wykonawca inwestycji zajmie się także nasadzeniami zieleni i przeprowadzi wszelkie prace porządkowe – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Droga rowerowa wzdłuż ul. Szymanowskiego będzie dwukierunkowa, umożliwi bezpieczny i komfortowy dojazd do tramwajów na trasie PST lub dalej, istniejącą trasą rowerową w kierunku centrum. Przebudowane zostało również rondo u zbiegu ul. Szymanowskiego i Stróżyńskiego, na którym planowane są jeszcze nasadzenia zieleni.

Wzdłuż większości nowego odcinka trasy rowerowej powstał także chodnik. W ramach zadania wytyczono również nowe przejście dla pieszych przez ul. Szymanowskiego, na wysokości zjazdu na parking osiedla Jana III Sobieskiego. Wykonawca prac przebudował również sygnalizację świetlną na ul. Szymanowskiego oraz przystanek autobusowy.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na bieżący, pierwszy kwartał tego roku, jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

 

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 19.01.2022
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 19.01.2022 - 15:10
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 19.01.2022 - 15:19