Nowa część szkoły na Krzesinach prawie gotowa

Dobiega końca rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach. Nowy segment łączy istniejące budynki placówki oraz mieści dodatkowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski i przestronny hol.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane, aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe i porządkowe, zarówno wewnątrz jak i w ramach zagospodarowania terenu przylegającego do budynku. Trwają również przygotowania do procedury odbiorowej i rozpoczyna się kompletowanie dokumentacji potrzebnej przy ubieganiu się o pozwolenie na użytkowanie.

Prace budowlane rozpoczęły się w lutym ubiegłego roku, a już jesienią udało się osiągnąć stan surowy zamknięty. Od tego czasu wykonawca skupiał się m.in. na pracach instalacyjnych, montażu podwieszanych sufitów, układaniu podłóg, malowaniu ścian. Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw. Liczy on dwie kondygnacje, które połączone są przestronnymi schodami. Dodatkowe sale lekcyjne przewidziano zarówno na parterze, jak i na piętrze - po pięć na każdej z kondygnacji. Na piętrze znajdzie się pokój nauczycielski, z którego będzie można obserwować dziedziniec i przestrzeń holu.

Nowy segment wyróżnia się szklaną fasadą, dzięki której uczniowie i nauczyciele będą mieli widok na wewnętrzny dziedziniec szkoły. W budynku powstał wysoki na około osiem metrów hol, który ma mieć charakter przestrzeni wspólnej. Uczniowie będą mogli tu spędzać przerwy między zajęciami, ale również będzie to miejsce sprzyjające organizacji apeli, zebrań, wystaw, imprez szkolnych itp.

Nowy budynek będzie pełnił funkcję łącznika, bo przed inwestycją sala gimnastyczna ZSO nr 2 nie była połączona z resztą budynków szkolnych. Rozbudowa placówki poprawi komunikację między istniejącymi budynkami, bo docelowo każdą z dwóch kondygnacji będzie można przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną bez wychodzenia na zewnątrz.

 W ramach inwestycji zagospodarowywany jest również teren przylegający do rozbudowywanej części szkoły.

 

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 20.01.2022
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 20.01.2022 - 14:57
Aktualizacja: Administrator strony
Data aktualizacji: 26.01.2022 - 19:44