Nocne zamknięcie wschodniej części ronda Rataje

W nocy z 30 na 31 lipca część ronda Rataje zostanie wyłączona z ruchu. Zmiany te wynikają z postępu prac w ramach przebudowy – na wschodniej części tarczy ronda kładziona już będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni.

Prace prowadzone będą w nocy, by utrudnienia były możliwie najmniej uciążliwe. Od godz. 21 w piątek 30 lipca do 5 rano w sobotę całkowicie wyłączona z ruchu zostanie wschodnia część ronda. Oznacza to, że nie będzie możliwości wjazdu ani zjazdu z ronda ulicą Krzywoustego od strony autostrady A2 i drogi S11. Nie będzie można również wjechać na rondo z ul. Zamenhofa, a także niedostępny będzie zjazd z ronda w ul. Jana Pawła II.

W czasie nocnych robót obowiązywać będą objazdy. Jadący od mostu Królowej Jadwigi z zamiarem przejazdu na rondzie na wprost powinni skręcić w ul. Zamenhofa, następnie Piłsudskiego, Inflancką, Bobrzańską i wrócić na ul. Krzywoustego (w stronę autostrady). W odwrotnym kierunku, czyli z ul. Krzywoustego (od autostrady) objazd przewidziano ulicami: Wiatraczna, Milczańska, Brneńska, Pleszewska, Łacina, Jana Pawła II. Na ul. Łacina tymczasowo zostanie odwrócony kierunek jazdy, a w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II ruch będzie sterowany ręcznie tak, by możliwy był skręt w lewo, dojazd do ronda Rataje i zjazd w ul. Krzywoustego w stronę centrum. Alternatywny objazd będzie możliwy ulicami Brneńską, Pleszewską, Łacina i Jana Pawła II.

Objazdy spowodują także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Informacje na temat są dostępne na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Data publikacji: 27-07-2021
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 27-07-2021