Na Minikowie widać już mury nowej części szkoły podstawowej

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego mieszczącej się przy ul. Baranowskiej na Minikowie. Placówka zyska nową salę gimnastyczną oraz łącznik prowadzący do starszej części szkoły.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Roboty budowlane rozpoczęły się w lipcu i postępują bardzo sprawnie. Latem wykonawca skupił się na pracach ziemnych i fundamentach, a teraz powstają mury nowej sali gimnastycznej i łącznika, a także wykonywana jest izolacja. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na połowę przyszłego roku – mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Sala gimnastyczna budowana jest na północ od głównego budynku szkoły, pomiędzy istniejącym boiskiem a asfaltowym placem. Nowa sala będzie miała powierzchnię ok. 430 metrów kwadratowych i sięgała 8,6 metra wysokości. W budynku łącznika przewidziano miejsce na pokój trenera, magazyn, pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Przewidziana jest również nowa kotłownia. Planowana powierzchnia całkowita powstających pomieszczeń to 730 metrów kwadratowych. 

Do nowej części SP nr 59 poprowadzona zostanie niezbędna infrastruktura techniczna, w tym: przyłącza wodociągowe, kanalizacja sanitarna, przyłącze gazowe, kanalizacja deszczowa i sieć światłowodowa. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Nowa sala gimnastyczna z łącznikiem wraz z istniejącym budynkiem domykać będzie zewnętrzny plac przed szkołą od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również i ten plac – by był wygodnym miejscem organizowania np. apeli szkolnych.

Wykonawca wybuduje także chodnik i drogę pożarową. Dodatkowo istniejący parking zostanie rozbudowany o kolejnych siedem miejsc postojowych, z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Od strony ul. Baranowskiej zaplanowano przebudowę istniejącego wjazdu i budowę nowego, którymi będzie można dostać się na parking dla pracowników szkoły i gości. W ramach zagospodarowania terenu wokół planowanego budynku, wykonawca prac zajmie się również nasadzeniami nowej zieleni.

Data utworzenia: 07.12.2021
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 07.12.2021 - 16:24