Na Krzesinach rośnie nowy łącznik ZSO nr 2

Kolejna placówka oświatowa w Poznaniu zyska dodatkową przestrzeń –na Krzesinach trwa rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej. Nowy segment połączy budynki placówki oraz pomieści też dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Za nami prace ziemne, wzniesione zostały już ściany parteru i pierwszy strop budynku, gotowe są również schody łączące dwie kondygnacje. Aktualnie roboty skupiają się na pierwszym piętrze, gdzie są już wykonywane konstrukcyjne ściany nośne. Trwają również przygotowania do ułożenia kolejnego stropu - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace budowlane na Krzesinach toczą się od lutego, a ich zakończenie planowane jest na wiosnę 2022 roku. Powstający segment ułatwi codzienne funkcjonowanie uczniów i nauczycieli, bo obecnie sala gimnastyczna ZSO nr 2 nie jest połączona z resztą budynków szkolnych. Nowy budynek będzie pełnił funkcję łącznika, a także pomieści dziesięć nowych sal lekcyjnych. Będzie miał dwie kondygnacje i każda z nich pozwoli przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną bez wychodzenia na zewnątrz. Dodatkowe sale lekcyjne przewidziano zarówno na parterze, jak i na piętrze - po pięć na każdej z kondygnacji. Przerwy między zajęciami, zwłaszcza w pochmurne dni, uczniowie będą mogli spędzać w wysokim na około 8 metrów holu. Za sprawą przeszklonej fasady będzie on otwarty na wewnętrzny dziedziniec szkoły. Atrakcyjną przestrzeń wspólną można również wykorzystywać jako miejsce organizacji apeli, zebrań, wystaw, imprez szkolnych itp. Na piętrze znajdzie się pokój nauczycielski, z którego przez okna będzie można obserwować dziedziniec i przestrzeń holu. 

Projektowana powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw. W ramach inwestycji zagospodarowany będzie również teren przylegający do rozbudowywanej części szkoły.

 

Data publikacji: 10-06-2021
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 10-06-2021