Na Głuszynie powstaje kompleks ogródków działkowych

Kompleks Rodzinnych Ogródków Działkowych budowany jest na niezagospodarowanym terenie przy ul. Przy Lotnisku na Głuszynie. Powstanie tu 75 ogródków o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych wraz z domem działkowca, miejscami parkingowymi i infrastrukturą techniczną.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Do zagospodarowania jest niemal 46 tys. metrów kwadratowych. Widoczne są już ściany domu działkowca. To budynek o ciekawym wyglądzie, bo został zaprojektowany jako trzy bryły na planie sześciokąta foremnego. W ramach prac wykonano fundamenty budynku, izolację poziomą na ławach fundamentowych, ściany fundamentowe wraz z izolacjami pionowymi (przeciwwilgociowe), podbeton pod warstwy posadzkowe, mury zewnętrzne oraz część słupów żelbetowych, nadproża, a także część koryta pod drogi oraz wykopy dla robót sieciowych.

Dom działkowca będzie jednokondygnacyjnym budynkiem użyteczności publicznej, pełniącym funkcję administracyjną dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Największa część budynku pomieści ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym, pomieszczenie porządkowe oraz magazyn. W średniej bryle zlokalizowana będzie sala spotkań na niemal 50 osób, zaś w najmniejszej - pomieszczenie administracyjne oraz aneks kuchenny.

Do poszczególnych działek ogrodowych będą prowadzić utwardzone alejki o żwirowej nawierzchni. Ogródki zostaną wyposażone w sieć wodociągową i elektryczną. Projekt przewiduje też stworzenie ogólnodostępnych terenów zielonych (m.in. placu zabaw) wyposażonych w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.  

Wzdłuż ul. Przy Lotnisku zaprojektowano niemal 50 ogólnodostępnych miejsc postojowych, w tym pięć przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W obrębie parkingu zlokalizowano miejsca gromadzenia odpadów stałych oraz na odpady zielone. Parking oraz teren przy domu działkowca zyskają oświetlenie.

Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to ostatni kwartał tego roku.

 

Data publikacji: 03-08-2020
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 03-08-2020