Murawa boiska przy Drodze Dębińskiej będzie podgrzewana

Boisko przy Drodze Dębińskiej będzie mogło spełnić kolejny wymóg pozwalający na rozgrywanie na nim spotkań I ligi piłkarskiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg (szczegóły TUTAJ), który wyłoni wykonawcę węzła cieplnego, służącego do podgrzewania murawy. 

- Pod płytą boiska od kilku lat jest już odpowiednia instalacja, jednak dotąd nie podłączono jej do źródła ciepła. Powstanie ono w ramach kolejnej, po budowie oświetlenia, inwestycji, jaką przeprowadzimy przy Drodze Dębińskiej – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca wybuduje wolnostojący, jednokondygnacyjny budynek węzła cieplnego, w którym zamontowane zostaną urządzenia techniczne podłączone do instalacji elektroenergetycznej, wodociągowej i  kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy. Na realizację przedmiotu umowy będzie miał 128 dni od uzyskania wykonalnej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zakończenie wszelkich prac jest planowane na połowę listopada.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 17 lipca.  

Data publikacji: 30-06-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 30-06-2020