Likwidacja ruchu wahadłowego na dwóch skrzyżowaniach w rejonie budowy trasy tramwajowej na Naramowice

Dobra wiadomość dla kierowców: postęp prac związanych z budową trasy tramwajowej na Naramowice pozwala na likwidację ruchu wahadłowego na skrzyżowaniach ul. Lechickiej z ul. Murawa oraz ul. Naramowickiej z ul. Nową Stoińskiego.

Ruch wahadłowy u zbiegu ul. Lechickiej i Murawa zostanie zlikwidowany w nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 września),  co spowoduje, że w ciągu ul. Lechickiej zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy. W dalszym ciągu w rejonie tego skrzyżowania będą prowadzone prace, które mogą powodować wprowadzanie ruchu wahadłowego na krótkie terminy - np. na okres weekendów. Jeśli do takich zmian będzie miało dojść – poinformujemy o nich z odpowiednim wyprzedzeniem. Po likwidacji ruchu wahadłowego z ul. Murawa w dalszym ciągu będzie można skręcać tylko w kierunku mostu Lecha, a skręt w lewo będzie dostępny dla autobusów komunikacji miejskiej. Dopuszczony zostanie również wjazd od ul. Lechickiej.

Tej samej nocy, z piątku na sobotę, ruch wahadłowy zostanie zlikwidowany na skrzyżowaniu ul. Nowej Stoińskiego i Naramowickiej. Od tego momentu ruch będą regulować znaki. Pierwotnie prace w tym rejonie miały trwać około dwóch miesięcy, jednak dzięki ich sprawnemu prowadzeniu uciążliwości z nimi związane zostaną zlikwidowane już po miesiącu.

Dodatkowo, w związku z zakończeniem prac na parkingu przy os. Kosmonautów 21-22, od wtorku (7 września) do dyspozycji mieszkańców będą wszystkie miejsca parkingowe.

Data publikacji: 03-09-2021
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 03-09-2021