Kolejne drzewa na Św. Marcinie i wprowadzanie nowego oznakowania

Na ostatnim przebudowywanym odcinku ul. Św. Marcin pojawiają się nowe drzewa. Sadzone są także w rejonie ul. Towarowej i al. Niepodległości. Wykonawca inwestycji rozpoczął również wprowadzanie docelowego oznakowania drogowego na całym odcinku między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Nowe drzewa sadzone są w trzech miejscach. Po północnej stronie ul. Św. Marcin, wzdłuż chodnika przed Aulą Uniwersytecką i Collegium Iuridicum, rosły będą platany kolumnowe. Drzewa te będą oddzielały chodnik i drogę rowerową od jezdni. Pięć platanów o rozłożystych koronach ozdobi al. Niepodległości wzdłuż placu A. Mickiewicza. Z kolei przy ul. Towarowej sadzone są grusze, także pięć sztuk. Od niedawna rośnie tam także nowa lipa drobnolistna.

Wkrótce przy drzewach posadzona zostanie także zieleń niska. Pod koniec sierpnia pojawiła się również w rejonie skrzyżowania ul. Św. Marcin z ul. Towarową i al. Niepodległości, są tam berberysy, hortensje, trzmieliny, róże, rozplenice, ogniki oraz irgi. Posadzono również krzewy iglaste: cis i jałowiec. Natomiast już od wczesnej wiosny na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a al. Niepodległości rośnie 30 nowych drzew - 18 platanów i 12 wiązów. Drzewa te w momencie sadzenia miały po ok. 15 lat. Towarzyszy im zieleń niska, która już w tym roku kolorowo zakwitła. To róże, szałwie, bergenie, rozplenice i wydmuchrzyce piaskowe.

Cały zakres Programu Centrum obejmujący ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim (wraz ze skrzyżowaniami z ul. Towarową i al. Niepodległości), to w sumie 49 nowych drzew i liczne nasadzenia zieleni niskiej.

Pozostałe prace na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim dobiegają końca. W dalszym ciągu obowiązuje tam czasowa organizacja ruchu, ale wykonawca przystąpił do prac polegających na wprowadzeniu oznakowania dla stałej organizacji. Podczas tego procesu należy liczyć się montażem znaków pionowych oraz malowaniem na jezdni docelowego oznakowania poziomego, które zacznie w pełni obowiązywać dopiero po uruchomieniu docelowej sygnalizacji  świetlnej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas tych prac.

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 08.09.2023
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 08.09.2023 - 13:26
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08.09.2023 - 13:40