Dwie firmy chcą wyremontować siedzibę Poznańskiej Szkoły Chóralnej

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty (szczegóły TUTAJ) nadesłane na przetarg, który wyłoni wykonawcę kolejnego etapu remontu zabytkowej siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego,  mieszczącej się przy ul. Cegielskiego.

- Rozpoczęliśmy analizę nadesłanych ofert. Jedna z nich mieści się w kwocie, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie będzie  miał maksymalnie 210 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zaplanowane prace będą kontynuacją remontu prowadzonego do tej pory samodzielnie przez szkołę, w ramach którego zmodernizowane zostały sale lekcyjne w przyziemiu gmachu.  Obejmować będą m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu gmachu wraz z przebudową wentylacji mechanicznej. Na schodach przewidziano montaż platformy dla wózka inwalidzkiego.

Dodatkowo, poza obrębem liczącego niemal 120 lat budynku, zbudowany zostanie odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanie murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza. Na nim w przyszłości zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły. 

Data publikacji: 30-06-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 30-06-2020