Dwa budynki placówki przy ul. Perzyckiej oficjalnie otwarte, trzeci już na ukończeniu

Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” wprowadza się do nowej siedziby przy ul. Perzyckiej. Do dyspozycji wychowanków i pracowników placówki opiekuńczo-wychowawczej są już dwa budynki, a trzeci jest na ukończeniu. Dzięki inwestycji te dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej, mogą mieszkać w wygodnych, możliwe domowych warunkach.

Przewidywany termin zakończenia prac związanych z ostatnim budynkiem to trzeci kwartał tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że będzie on gotowy wcześniej.

- Prace wyprzedzają harmonogram, w trzecim budynku trwają już ostatnie roboty wykończeniowe polegające m.in. na malowaniu ścian, układaniu płytek, białym montażu i wyposażeniu pomieszczeń. Cały kompleks przy ul. Perzyckiej zyska również docelowe ogrodzenie, wykonawca inwestycji zajmuje się także zagospodarowaniem terenu – mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

22 kwietnia miało miejsce oficjalne otwarcie dwóch pierwszych budynków powstałych przy ul. Perzyckiej. Jeden z nich mieści jednoosobowe i dwuosobowe pokoje dla wychowanków. Do dyspozycji mają także salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnię z jadalnią. Przewidziano w nim również pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Równolegle powstał budynek administracyjny. Mieści on gabinety dyrekcji placówki, księgowość i kadry. Znajduje się w nim również strefa pedagogiczna z pokojami pedagoga, psychologa, logopedy i pracownika socjalnego.

Drugim etapem inwestycji jest kończony właśnie trzeci budynek, który także mieści pokoje dla wychowanków, salę do wypoczynku, przestrzeń na zabawę, cichą naukę, przyjmowanie gości, ale i kuchnię z jadalnią. Do zadań wykonawcy inwestycji należy też finalne zagospodarowanie całego terenu placówki przy ul. Perzyckiej i ogrodzenie go.

Inwestycja przy ul. Perzyckiej to efekt działań Miasta, których celem jest standaryzacja poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowanie ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Stanowi ona, że w takich placówkach można umieścić w tym samym czasie łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Obiekty spełniające te zapisy powstały wcześniej przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej.

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 25.04.2022
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 25.04.2022 - 16:10
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 25.04.2022 - 16:23