Do kiedy potrwają prace nocne nad przystankiem PST Szymanowskiego?

Trwa remont wiaduktu PST Szymanowskiego na Piątkowie. Prace toczą się głównie na nitce północnej (od strony dworca autobusowego na os. Sobieskiego), a także na spodzie wiaduktu, czyli nad przystankiem szybkiego tramwaju. Mogą one wiązać się z nieznacznym dodatkowym nocnym hałasem i utrudnieniami w ruchu pieszych, dlatego okolicznych mieszkańców i pasażerów prosimy o wyrozumiałość.

W ramach inwestycji odnawiany jest spód wiaduktu, czyli powierzchnia nad przystankiem tramwajowym (zabezpieczenie antykorozyjne belek ustroju nośnego). Wyczyszczenie i renowacja belek poprawią estetykę i bezpieczeństwo przystanku. Dotyczy to zarówno spodu wiaduktu nad częścią trakcyjną PST jak i nad przystankową (peronów). Do końca marca roboty nad peronami będą wykonywane od wtorku do piątku (od 24 do 27 marca) w godz. 23:00-4:00 w nocy, kiedy jest mniejszy ruch pojazdów komunikacji tramwajowej oraz pasażerów PST. Natomiast roboty nad trakcją będą się odbywać głównie w nocy z poniedziałku na wtorek (z 23 na 24 marca oraz z 30 na 31 marca) od północy do godz. 4 nad ranem, kiedy są możliwe wyłączenia napięcia trakcji tramwajowej. Powtarzać się będą do zakończenia całej inwestycji, czyli do września tego roku.

Przypominamy, że wyłączone z ruchu są pochylnie pod wiaduktem PST, które prowadzą na przystanek tramwajowy w kierunku centrum Poznania. Cały czas można korzystać z innych dróg prowadzących na przystanek tramwajowy, czyli odnowionych schodów od strony ul. Smoleńskiej oraz istniejących dużych pochylni od strony parkingu P&R Szymanowskiego i os. Bolesława Chrobrego. W ramach prac zostanie wyremontowana betonowa balustrada oraz pochylnia.  

 

Data publikacji: 20-03-2020
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 23-03-2020