Coraz bliżej zakończenia budowy ul. Folwarcznej

Kończy się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kobylepole, Piwnej i Stalowej. Już w najbliższą sobotę, 6 lipca, pojadą nim pierwsze samochody. Na razie w ramach czasowej organizacji ruchu, ponieważ wlot na rondo od ulicy Stalowej, na której trwają jeszcze prace związane z powstawaniem warstw konstrukcyjnych jezdni oraz prace brukarskie, pozostanie do ich zakończenia zamknięty. Roboty prowadzone są w ramach budowy nowego układu drogowego w rejonie ulicy Folwarcznej.

GALERIA

- Do zakończenia rozpoczętej pod koniec ubiegłego roku inwestycji, która obejmuje nie tylko budowę ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowę fragmentu ul. Szwajcarskiej, a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej, zostało już naprawdę niewiele. Jej realizacja wchodzi w ostatnią fazę. Dziś zaawansowanie robót z nią związanych sięga 80 proc. Po jej zakończeniu mieszkańcy os. Przemysława będą mieli lepszy dostęp do transportu publicznego – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Do tej pory, dzięki skoordynowaniu inwestycji na tym terenie, Aquanet zakończył już budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu. Zakończono przebudowę kolizji gazowych, sanitarnych, energetycznych, a na ukończeniu jest przebudowa kolizji telekomunikacyjnych oraz budowa kanalizacji teletechnicznej, która umożliwi w przyszłości montaż monitoringu miejskiego w tym rejonie. Przebudowana została także sygnalizacja świetlna przy przejeździe przez torowisko na ul. Szwajcarskiej, na zjeździe do zajezdni tramwajowej.

Na ponad 2/3 przebudowywanych ulic zakończono układanie krawężników, budowę warstwy wiążącej jezdni, a także prace brukarskie na chodnikach. Podobnie mocno zaawansowana jest budowa ścieżki rowerowej. Trwa jeszcze budowa dojścia do os. Przemysława,  przejazdów i przejść kolejowych, zatok dla autobusów oraz sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej przy ul. Szpaków.  Niebawem rozpocznie się montaż oświetlenia. 

Przed drogowcami jeszcze układanie warstwy ścieralnej na jezdniach, wykonanie oznakowania oraz nasadzenia zieleni.

    

Data publikacji: 03-07-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 03-07-2019