Coraz bliżej końca remontu dachu budynku ZSZ nr 6

Rozpoczęte w czerwcu prace, związane z remontem dachu budynku Zespołu Szkół Zawodowych u zbiegu ulic Działyńskich oraz Nowowiejskiego, zbliżają się do końca. W ich efekcie poprawią się bezpieczeństwo i warunki korzystania z obiektu, a także przed postępującym procesem degradacji zabezpieczona zostanie więźba dachowa.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Nowe pokrycie jest już na ok. 80 proc. powierzchni dachu, wykonanego na wymienionej bądź wzmocnionej konstrukcji. Równolegle do remontu dachu trwają prace związane z naprawą kominów i ścian kolankowych oraz wzmocnieniem belek stropowych.

W ubiegłym roku budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela odzyskał dawny blask dzięki oczyszczeniu ceglanej elewacji, naprawie uszkodzeń, renowacji drzwi i detali architektonicznych. W przyziemiu przeprowadzono prace polegające na wykonaniu izolacji ścian fundamentowych oraz posadzki, dzięki czemu obiekt został zabezpieczony przed dalszą degradacją. Dodatkowo wykonano nowe tynki renowacyjne.

 

Data publikacji: 15-10-2021
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 15-10-2021