Budujemy nowy odcinek Wartostrady (VIDEO)

Wartostrada będzie jeszcze dłuższa. Aktualnie prace skupiają się na odcinku pomiędzy ulicą Czartoria i mostem Chrobrego. Nowy fragment będzie dużym ułatwieniem dla pieszych i rowerzystów, bo do tej pory korzystali z nieutwardzonej ścieżki.

GALERIA

Prace budowlane na tym odcinku Wartostrady potrwają jeszcze do końca listopada i do tego czasu występować tam będą utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, za które przepraszamy. Po oddaniu do użytku nowego fragmentu Wartostrady poznaniacy zyskają wygodne przejście pod mostem Chrobrego.

W przyszłym tygodniu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie planuje przekazać plac budowy wykonawcy kolejnego odcinka trasy. Tym razem będzie to fragment pomiędzy mostem Królowej Jadwigi i parkiem w Starym Korycie Warty, o długości około 1,3 km. 

Kolejny odcinek Wartostrady planowany jest przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną. Jeżeli prace potoczą się zgodnie z harmonogramem, to nowe odcinki Wartostrady będą przejezdne na wiosnę 2020 r. Tym samym mieszkańcy Poznania zyskają jeszcze więcej możliwości rekreacji nad Wartą. 

Nowe odcinki, podobnie jak te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną (na odcinkach łączących most Rocha z ul. Czartoria oraz most Królowej Jadwigi z mostem Przemysła I). Mają dostarczyć dane, które pozwolą oszacować potrzebę inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu. W rejonie Mostu Rocha, Mostu Chrobrego oraz Dworca Garbary powstaną też trzy zadaszone, monitorowane parkingi dla 36 rowerów.

   

Data publikacji: 09-10-2019
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 18-10-2019