Budowa sali gimnastycznej przy SP nr 68 na Piątkowie coraz bliżej końca

Budowa sali gimnastycznej z zapleczem administracyjno-dydaktycznym przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego zbliża się do końca. To pierwszy etap rozbudowy tej placówki. Dzięki inwestycji jej powierzchnia użytkowa niemal się podwoi, a sama sala gimnastyczna będzie mieć ponad 400 metrów kwadratowych.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- W nowym gmachu zamontowano już wszystkie ścianki działowe, okna i część drzwi. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz wykonywana jest elewacja. Po zakończeniu prac wykończeniowych zamontowane zostaną urządzenia sanitarne, a w sali gimnastycznej pojawi się wyposażenie. Na zewnątrz, po zdjęciu rusztowań, rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu, m.in. placu zabaw – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W trakcie robót usunięto wszystkie kolizje, a także wykonano wszystkie przyłącza i instalacje na zewnątrz oraz wewnątrz nowego budynku. W pomieszczeniach piwnicznych istniejącej szkoły, po przebudowie węzła cieplnego, prowadzone są prace wykończeniowe, a klatka schodowa w starym budynku szkoły jest dostosowywana do połączenia z nową częścią, by spełniała wymagania przepisów przeciwpożarowych.

Na parterze nowego obiektu, oprócz sali gimnastycznej, powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), a także pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze mieścić się będą m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze. Teren w sąsiedztwie budynku zostanie zagospodarowany i obsadzony zielenią.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest w drugiej połowie marca, zaś na maj przewidziano  uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

 

Data publikacji: 22-01-2021
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 22-01-2021