Budowa pętli przy ul. Falistej i rozbudowa ul. Unii Lubelskiej – zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek, 8 czerwca, rozpocznie się kolejny etap realizacji inwestycji, w ramach której powstaje nowa pętla tramwajowo-autobusowa przy ul. Falistej oraz rozbudowywana jest ul. Unii Lubelskiej na przylegających do niej odcinkach. Od tego dnia w tym rejonie obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

W związku z postępem prac, od 8 czerwca dla mieszkańców osiedla przy ul. Falistej oraz części firm działających w tym rejonie otwarty zostanie zjazd z ronda Żegrze w kierunku osiedla oraz wlot na rondo Żegrze z ul. Unii Lubelskiej. Ruch tranzytowy w dalszym ciągu będzie się odbywał dotychczasowym objazdem, przez ulice Żegrze, Kurlandzką i Obodrzycką.

Piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się po południowo-wschodniej stronie ulicy. Tuż za pętlą otwarte zostanie nowe przejście dla pieszych. To kolejne miejsce – obok przejść na środkowym odcinku ulicy, oddanym do użytku ponad 2 lata temu – do bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

W najbliższych dniach prace będą prowadzone zarówno po północno-zachodniej stronie rozbudowanej ul. Unii Lubelskiej jak i na pętli, gdzie powstaje nawierzchnia jezdni dla autobusów, a także nawierzchnie chodników i dróg rowerowych. Trwają prace wykończeniowe budynku nadzoru ruchu, nasadzenia oraz montaż systemu monitoringu wizyjnego i elementów małej architektury.  

8 czerwca drogowcy rozpoczną zasadnicze prace na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ul. Falistej do ul. Obodrzyckiej. W związku z tym ten fragment zostanie wyłączony z ruchu, a dojazd do usytuowanej w tym rejonie myjni samochodowej będzie możliwy wyłącznie nowym, tymczasowym zjazdem z ul. Obodrzyckiej.

Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Budowa nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy ul. Falistej i rozbudowa ul. Unii Lubelskiej na przylegających do niej odcinkach to kolejny etap realizacji projektu „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha - rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”, który jest współfinansowany ze środków unijnych, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakończenie całości prac związanych z realizacją tego etapu inwestycji planowane jest na przełom 2020 i 2021 roku. Wykonawca ma obowiązek uzyskać pozwolenie na jego użytkowanie do połowy stycznia 2021 roku.  Po jego uzyskaniu na nową pętlę będą mogły dojeżdżać tramwaje.

 

Data publikacji: 02-06-2020
Aktualizacja: Paulina Nowicka
Data aktualizacji: 02-06-2020